ZVaS 2022 s Malým princem mezi planetami

Druhou dubnovou sobotu 9.4. pořádalo skautské středisko Seveřan Šluknov okresní kolo

ZVaS 2022, kterého se zúčastnilo celkem 10 družin z celého okresu. Letos děti cestovaly s Malým princem na planetách a dávaly do pořádku, co se dalo. Pod zkratkou

ZVaS se skrývá Závod vlčat a světlušek (děti od 7-11 let). Koná se každé dva roky a děti v něm soutěží v družinkách o 5-8 členech. Soutěžní kategorie jsou rozděleny na kluky a holky. Hlavním cílem závodu je prověřit jejich schopnosti i znalosti, např. logické myšlení, fyzickou zdatnost, poznávání přírody nebo první pomoc. Mimo hodnocení samotných úkolů se jako bonus také hodnotí chování, tedy jak družinka dokáže spolupracovat v týmu. Je to také skvělá příležitost se setkat a poznat s jinými skauty z celého okresu. Na startu každá družinka obdržela malou mapku s trasou planet a dobrodružství mohlo začít. A to doslova! Sotva dorazily na Planetu nešiků, kde musely ošetřit různá poranění, už je zastihla sněhová bouře. Po splnění úkolu rázem jako by přišlo léto a sluneční paprsky zase příjemně hřály. Na dalších planetkách řešily šifry, rozeznávaly zvířata a potraviny, přecházely slackline, stavily budku pro ptáky, vyhledávaly informace nebo nalepovaly nášivky na skautský kroj. Každý v družince si určitě našel své v čem vyniká a mohl tak přidat ruku k dílu. Po dokončení závodu čekala na základně na všechny teplá bramboračka, která případné vymrzlíky zase rychle prohřála. Zbytek dne už bylo slunečno a zahradou lítal míč sem a tam. Po strastiplné cestě mezi planetami a možná tak trochu ročními obdobími postupují do krajského kola, které se bude konat v červnu v Chřibské. Vítězům gratulujeme a věříme, že si děti odnesly jak skvělé zážitky, tak nová přátelství.

za Seveřan Šluknov – Monika Phamová(Gurmán) a Kateřina Vybíralová

Uložit odkaz do záložek.